Presidenti bullgar vizitë në Turqi, diskutim me Erdogan për marrëdhëniet mes dy vendeve

Presidenti bullgar vizitë në Turqi, diskutim me Erdogan për marrëdhëniet mes dy vendeve

Presidenti bullgar Rumen Radev do të zhvillojë ditën e sotme një vizitë pune në Turqi, thuhet në njoftimin zyrtar.

Gjatë bisedimeve në Stamboll, Radev dhe homologu i tij turk Rexhep Tajip Erdogan do të diskutojnë disa aspekte të ndryshme të marrëdhënieve dypalëshe mes dy vendeve.

Gjithashtu ata do të diskutojnë edhe për hapat e zgjerimit të bashkëpunimit dypalësh, thuhet në deklaratën e Drejtorisë së Komunikimit të Turqisë të enjten, raportojnë mediat e huaja.

Udhëheqësit do të shkëmbejnë mendime edhe për zhvillimet aktuale rajonale dhe globale.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Zhongleri Fabian Duro mahnit tifozët skocezë në Gjermani

FOTO/ Zhongleri Fabian Duro mahnit tifozët skocezë në Gjermani