Presidenti gjerman vizitë të papritur në Kiev

Presidenti gjerman vizitë të papritur në Kiev

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier ka zhvilluar një vizitë të papritur në Kiev. Steinmeier mbërriti me tren në Kiev

Steinmeier dhe Zelensky do të nisin një apel të përbashkët për qytetet dhe bashkitë gjermane për të lidhur marrëveshje afatshkurtra me bashkitë e Ukrainës për të ndihmuar njerëzit gjatë dimrit. Qytetarët ukrainas vuajnë veçanërisht nga shkatërrimi i infrastrukturës energjetike pas sulmeve të fundit me dron dhe raketa ruse.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Kievi: Grupi Wagner rekruton të burgosur me HIV! Putin: Përshpejtoni vendimmarrjen në Ukrainë


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij