90-vite FSHF si anëtarë e FIFA-s, presidenti Gianni Infantino mbërrin në Tiranë, takohet me Ramën në kryeministri

TIRANË- Presidenti i FIFA-së Gianni Infantino ka mbërritur në kryeministri, ku ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama.  Takimi ka zgjatur për rreth 1 orë, ndërsa më pas në orën 18:00, Infantino dhe Rama do të jenë në zyrat e FSHF-së.

Vizita e Infantinos në Tiranë, është në kuadër të 90-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në FIFA, si dhe inaugurimin e Shtëpisë së Futbollit.

'Shtëpia e Futbollit', kompleksi në të cilin ndodhet edhe selia e FSHF-së, është thuajse drejt përfundimit së bashku me dy mini-stadiumet, që shumë shpejt do të hapin dyert për ekipet kombëtare të Shqipërisë e ofrojnë një infrastrukturë bashkëkohore me të gjitha kushtet që kanë stadiumet më moderne.

Një investim madhor i FIFA-s e që i jep ekipeve kombëtare të moshave një shtëpi dinjitoze ku talentet e reja kanë të gjitha ambientet e nevojshme.

Vijon...

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 17:44
Rama takon presidentin e FIFA-s Gianni Infantino

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me Presidentin e FIFA-s Gianni Infantino, teksa në rrjetet sociale ka publikuar edhe foto. 

Në takim ishte dhe legjenda e skuadrës së Interit Youri Djorkaeff

“Me Presidentin e FIFA-s Gianni Infantino, një mik i mirë që na nderon sot me vizitën e skuadrës së tij, ku shkëlqen prania e legjendës së Interit, Youri Djorkaeff”, shkruan Rama.

 

M.Q./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Arbërori: 03/10/2022 13:30

    Çfar ka ky që i fut hundët në FSHF, pse e ka kriminalizuar edhe futbollin

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Ja momenti kur Sali Berisha qëllohet me grusht në fytyrë

VIDEO/ Ja momenti kur Sali Berisha qëllohet me grusht në fytyrë