Presidenti i Këshillit të Europës Charles Michel viziton Tiranën më 20 maj

Presidenti i Këshillit të Europës Charles Michel viziton Tiranën më 20 maj

Charles Michel

Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel do të mbërrijnë në Tiranë më datën 20 maj, në kuadër të një turi Ballkanik, i cili do të nisë me 19 maj. Michel pritet të takojë krerët më të lartë të shtetit tonë.

Presidenti i Këshillit Europian do të nisë turneun e tij ballkanik, gjatë të cilit do të udhëtojë nga Beogradi në Shqipëri më 20 maj dhe më pas në Bosnje-Hercegovinë, ku do të qëndrojë deri më 21 maj.

Vizita në vendin tonë vjen teksa aktualisht kanë nisur negociatat për presidentin e ri të vendit ndërsa në PD zgjedhjet për kryetarin e ri.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Ivan Balliu mungesa e madhe e Kombëtares

Ivan Balliu mungesa e madhe e Kombëtares