Presidenti Meta darkoi me kryetarin
e Kuvendit të Maqedonisë, Xhaferri

Presidenti Meta darkoi me kryetarin<br />e Kuvendit të Maqedonisë, Xhaferri
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka darkuar me Kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferri.
 
Takimi është zbuluar nga një foto që ka postuar Ilir Kulla në faqen e tij në Facebook.
 
Në qendër të takimit mes Metës dhe Xhaferrit ka qenë ndër të tjerë edhe situata politike në Maqedoni dhe Shqipëri.
 
Talat Xhaferri është shqiptari i parë që drejton Kuvendin e Maqedonisë. 

meta
Xhaferri dhe Meta duke darkuar 


dy.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Në kërkim për ndërtim të paligjshëm, biznesmeni nga Saranda kërkon lirinë nga arratia, i refuzohet pas 7 seancash

Në kërkim për ndërtim të paligjshëm, biznesmeni nga Saranda kërkon lirinë nga arratia, i refuzohet pas 7 seancash