Prestigjozja gjermane publikon artikullin për alpet dhe agroturizmin shqiptar, Rama: Ftesë e hapur për turistët

Prestigjozja gjermane publikon artikullin për alpet dhe agroturizmin shqiptar, Rama: Ftesë e hapur për turistët

Malet karstike në fund të Luginës së Thethit

Gazeta e njohur gjermane “Stern”  ka publikuar një artikull  me titull "Unë jam Biovend", dedikuar alpeve shqiptare, agroturizmin duke promovuar në këtë mënyrë natyrën shqiptare si dhe ushqimin bio.

Kryeministri Edi Rama e ka postuar  në Facebook artikullin, duke e vlerësuar si një ftesë të hapur për të gjithë turistë, ai i fton të vizitojnë Shqipërinë pasi do të mrekullohen nga çfarë do të zbulojnë.

"Revista prestigjioze gjermane "Stern" i ka dedikuar një artikull të gjatë agroturizmit shqiptar, duke nxjerr në pah natyrën e bukur dhe ushqimin bio. Ndërsa e prezanton Shqipërinë në titull me shprehjen "UNË JAM BIOVEND" ky artikull është një ftesë e hapur për turistët gjermanë që të vizitojnë vendin tonë pasi do të mrekullohen nga çfarë do të zbulojnë", shkruan Kryeministri Rama në Facebook.

 

 

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës