Primaret/ ‘Plas’ në Kuçovë, tërhiqet kandidatja dhe dorëhiqet kreu i degës: I falën bashkinë kandidatit të Partisë së Lirisë

 

Kryetari i degës se PD në Kuçovë, Myslim Haxhiu ka dhënë dorëheqjen, në shenjë proteste për mbështetjen e hapur, në shkelje të  udhëzimit, nga ana e PD në qëndër, në mbështetje të Lefter Maliqit. Edhe Brikena Koroveshi kandidatja e vetme perballe tij ka dhënë dorëheqjen. 


Lajmi kryesor:

'Rithemelimi' mban primaret! Dorëhiqen 8 kandidatë, akuza për manipulime të procesit! Berisha: Largimet, shprehje e lirisë


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se do zbulohet pronari i 400 mijë € të vjedhura nga pastruesja?×

Lajmi i fundit

Greqia dhe Shqipëria bien dakord  për të kthyer lumin 'Vjosa' në një park ndërkufitar

Greqia dhe Shqipëria bien dakord për të kthyer lumin 'Vjosa' në një park ndërkufitar