Pritet vetëm zyrtarizimi, Vincenzo Montella trajneri i kombëtares së njohur

Pritet vetëm zyrtarizimi, Vincenzo Montella trajneri i kombëtares së njohur

Vincenzo Montella

Trajneri italian, Vincenzo Montella ka gjetur akordin dhe për tre sezonet e ardhshme do jetë trajneri i kombëtares turke në futboll. Ish-sulmuesi do rikthehet në Turqi, këtë herë në stolin e kombëtares, pasi më herët ka qenë në pankinën e Adana Demirspor.

Siç raporton Fabrizio Romano, “aeroplani i vogël i sulmit” do të drejtojë Calhanoglu dhe kombëtaren e shokëve të tij për tre sezonet e ardhshme. Marrëveshja u arrit dje dhe Montella së shpejti do të takohet me lojtarët e tij të rinj. Debutimi për ish-lojtarin e Romës në pankinën turke do të bëhet më 12 tetor në transfertën ndaj Kroacisë, në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Euro 2024.

49-vjeçari ka qenë më herët trajner i Romës, Catanias, Fiorentinës (dy periudha), Sampdorias, Milanit, Sevillas dhe Adana Demirspor.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Bislimi: Nuk do të ketë zgjedhje serbe në Kosovë këtë vit

Bislimi: Nuk do të ketë zgjedhje serbe në Kosovë këtë vit