Programi politik, Forca Rinia: Fokus
demokracia, ekonomia dhe rinia

Programi politik, Forca Rinia: Fokus<br />demokracia, ekonomia dhe rinia
Partia Forca Rinia vijon takimet me të rinjtë  dhe anëtarët e kësaj force politike  në kuadër të  turit “Shqipëria me të rinjtë”.

Kreu i kësaj force politike tha se,  ky tur është fokusuar në programin elektoral të partisë  i cili ka në fokus tre shtylla kryesore: Demokracinë, ekonominë dhe rininë. 

Broka  tha se kjo është partia e parë politike  në vend me numrin më të madh të anëtarësimeve të të rinjve.
 
Kryetari i Partisë Forca Rinia shpalosi edhe  qëndrimin kundër të kësaj force politike për ndërtimin e hec/eve në Luginën e Valbonës.

Këto deklarata u bënë në 1-vjetorin e themelimit të degës  së partisë Forca Rinia në Kamzë.

Redaksia Online
(F.T/shqiptarja.com)
 

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)