Prokurori Përgjithshëm, Nishani:
Më 20 nëntor takime me partitë

Prokurori Përgjithshëm, Nishani: <br />Më 20 nëntor takime me partitë
TIRANE - Presidenti i Republikes, Bujar Nishani ditën e martë, më datë 20 nëntor 2012 do të zhvillojë takime të veçanta konsultuese me përfaqësuesit e partive politike parlamentare për figurën e ardhshme të Prokurorit të Përgjithshëm.

Në takimet e veçanta konsultuese me përfaqësuesit e partive politike do synohet të evidentohen vlerat më të mira që duhet të përfaqësojë figura e ardhshme e Prokurorit të Përgjithshëm, si një pozicion i rëndësishëm në sistemin e drejtësisë në Shqipëri.

Sipas njoftimit zyrtar të presidencës takimet do të zhvillohen në mjediset e presidencës.

(eç/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet