Protesta, banorët e Rinasit nisen me fëmijët e tyre në këmbë drejt shkollës

 

Banorët e Rinasit, bashkë me fëmijët e tyre, janë nisur këmbë drejt shkollës, duke bllokuar rrugën për qarkullimin e mjeteve. Ata shprehen se kanë të pamundur dërgimin e fëmijëve në shkollë për shkak të vendimit të ARRSH për kthimin e rrugës vetëm me një sens lëvizje.


Lajmi kryesor:

Rruga me një sens/ Banorët e Rinasit sërish në protestë! S'çojnë fëmijët në shkollë, bashkë me ta marshuan dhe bllokuan rrugën për rreth 2 orë: Rrugicat alternative të pa aksesueshme


/Sh.Sh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Profesionet e lira do tatohen me 15% deri në 23%! Gjokutaj: Do rriten çmimet, nxit informalitetin dhe largimet drejt fqinjëve! Çoçoli: Taksë e padrejtë, diskriminuese

Profesionet e lira do tatohen me 15% deri në 23%! Gjokutaj: Do rriten çmimet, nxit informalitetin dhe largimet drejt fqinjëve! Çoçoli: Taksë e padrejtë, diskriminuese