Protesta e banorëve të 5 Maj, Berisha: Ortakë në ndërtimin e pallateve përfaqësues të Lul Bravës

Deputeti i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka reaguar në lidhje me protestën e banorëve të 5 majit.

‘Nëse vendos që për shkak të planeve të prishësh shtëpitë e të tjerëve, ka një detyrim moral, para së gjithash do të ulesh me ta, duhet tua shpjegosh planin dhe duhet të dëgjosh kushtet që kërkojnë ato. Qoftë zhvillues shtetëror qoftë privat je i detyruar të veprosh në kët mënyrë. Gjithçka që veprohet veprohet duke respektuar ligjin. Të gjitha këto shtëpi janë ndërtuar para ligjit të 2014. Është një qëndrim mizor ndaj njerëzve. Bëhet më tragjike kur në sheshet e atyre shtëpive, ortakë në ato pallate, janë përfaqësuesit e Lul Bravës. Vetëm një shtet bandash, mund të veprojë në këtë mënyrë. Ata të cilët u shembën shtëpitë për të ndërtuar kulla 30 katëshe aty, kreu i Meduzës ka parashikuar të ndërtojë kulla 30 katëshe paçka se plani është për pallate 7 katëshe. Shpreh solidaritetin më të fortë ndaj kësaj politike kleptokrate. Ato po mbrojnë një të drejtë ligjore të tyre.’- tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Banorët e 5 Majit dhe të Laprakës 90 minuta protestë para Kuvendit: S'kemi ardhur për konfrontim, por që deputetëve t'u tregojmë të drejtat tona! I 'vënë drynin' Bashkisë


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë