POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Protesta e opozitës, Braçe- Bashës: Do dhunosh sërish mor qyq?

Pak orë, pasi u mësua se protesta e radhës e opozitës do të mbahet më 11 maj në orën 18:30, ka ardhur reagimi i zv.kryeministrit Erion Braçe. Teksa ka publikuar tre foto të disa grupeve të turistëve që huaj, që kanë mbërritur në Shqipëri, Braçe i bën thirrje kryedemokratit Basha të largohet.

Do dhunosh serish ti or qyq?!
Nuk ka vend!
TIRANAESHTEPLOT!
NUK KA VEND PER TY!
Shihe!
Ne nje minute te vetme, #SOT,
tamam ne Bulevard, 
mes selise se Qeverise e Kuvendit,
jane tre grupe te medha turistesh!
LERE TIRANEN TE JETOJE!
Boll e sulmove!
Boll i demtove njerezit!
Boll e sulmove ekonomine e tyre!
Ti i ke bere parate e tua,
hem si hollandez e hem si pushtetar!
Abuzove sa deshe, u pasurove,
u hetove,
bere cmos dhe gjykimin ndalove!
Kete Sistem kemi!
Tani boll kunder njerezve te zakonshem,
ekonomise se tyre, thjesht,
sepse ke tmerr nga renia e Sistemit!
Mos ju prek ekonomine or qyq!
Tutori yt e beri dhe u pervelua!
Zini mend nje here te vetme!


B.K./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Veshgjati Vicidolit: 22/04/2019 16:16

    O Bashe o kalle Tiranen o ik bej cicin

    Përgjigju
  • Tir: 22/04/2019 15:21

    Respekte gjithmone per z. Brace. Mire qe ja numeron bemat ketij bastardi, por nuk mbush ai. Akoma nuk di tab e shumezimit, eshte idiot i lindur

    Përgjigju