Protesta e thirrur nga opozita përballë Kuvendit, ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët amerikanë në Tiranë: Shmangni tubimet e mëdha

Protesta e thirrur nga opozita përballë Kuvendit, ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët amerikanë në Tiranë: Shmangni tubimet e mëdha

1676103938_80006354ff6376b76.jpg

Ambasada Amerikane në Tiranë ka shpërndarë një njoftim ku ka këshilluar të gjithë qytetarët amerikanë që të shmangin qarkullimin përballë Kuvendit gjatë ditës së sotme, ndërkohë që Berisha ka bërë thirrje për protestë.

Në njoftimin e publikuar qytetarët amerikanë paralajmërohen për situata të paparashikueshme që mund të krijohen gjatë protestës.

Njoftimi plotë nga ambasada e SHBA:

Vendndodhja:  Bulevardi Dëshmorët e Kombit – Përballë Kuvendit

Rrugë të bllokuara:  Rruga George W. Bush, Bulevardi Zhanh D’Ark dhe pjesë të mundshme të rrugës së Elbasanit

Data/Ora:  E hënë, 13 shkurt 2023, duke filluar nga ora 17:00

Ngjarja: Është planifikuar të zhvillohet një protestë para godinës së Kuvendit. Kjo protestë ka potencialin të përhapet në rrugët përreth duke shkaktuar bllokime të trafikut, devijime dhe mbyllje të rrugëve. Qytetarët amerikanë këshillohen të shmangin tubimet e mëdha. Ndërsa shumë ngjarje të mëdha zhvillohen në mënyrë paqësore, situatat mund të ndryshojnë shpejt dhe në mënyrë të paparashikueshme. Monitoroni mediat lokale dhe ndiqni udhëzimet e autoriteteve lokale të zbatimit të ligjit për informacionin më të fundit.

Ndihma:

Ambasada e SHBA-së Tiranë, Shqipëri +(355) (0)4224-7285, +(355) (0)4224-7285 (pas orarit)

[email protected]

https://al.usembassy.gov/us-citizen-services /

Departamenti i Shtetit –  Çështjet Konsullore

+1 888-407-4747 ose +1 202-501-4444

Informacione për Shqipërinë

Regjistrohu në Programin e regjistrimit të udhëtarëve inteligjentë (STEP)  për të marrë përditësime sigurie

Na ndiqni në  Facebook dhe Twitter

 


Lajmi kryesor:

Pak protestues para Kuvendit, disa tentojnë të çajnë kordonin policor! Berisha kërcënon: Gati të futen në sallë, janë heronj, të enjten sërish këtu


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Siguria e turistëve, bllokohen 5 varka artizanale dhe 1 traget në liqenin e Komanit! Në hetim pronari i tragetit, e kishte të paregjistruar e lundronte pa leje

Siguria e turistëve, bllokohen 5 varka artizanale dhe 1 traget në liqenin e Komanit! Në hetim pronari i tragetit, e kishte të paregjistruar e lundronte pa leje