Protesta masive në Itali, 4 të arrestuar në Romë

Foto ilustruese

Orë pas ore por zgjerohet harta e qyteteve të përfshirë nga protestat në Itali, kundër masave të reja kufizuese të aplikuara në vend për të vënë nën kontroll përhapjen e Covid-19 . Ditën e sotme në Romë janë regjistruar të paktën 4 arrestime dhe shqetësimi po rritet në të gjithë Italinë.

Fillimisht në protesta u filloi në Napoli, ku gjatë përleshjeve të së premtes, pati lëndime të shumta, përplasje me policinë dhe dy të arrestuar. Për katër të arrestuarit gjyqi do të fillojë në nëntor. Megjithatë protesta të reja parashikohen nga Torino në Terni, nga Bari në Catania.

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se po shkojmë drejt një izolimi të dytë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

LVV fiton Podujevën, Lista Serbe nuk e lëshon Mitrovicën e Veriut