Protesta në Serbi kundër Vuçiç
akuzohet për vjedhje të zgjedhjeve

Protesta në Serbi kundër Vuçiç<br />akuzohet për vjedhje të zgjedhjeve
Kryeministri serb, që pritet ta vazhdojë këtë detyrë, Aleksandër Vuçiç do të përballet me protesta, të cilat e kontestojnë fitoren bindëse të tij.
 
Qytetarë serbë i janë përgjigjur protestës së thirrur nga partitë opozitare. Ata mbajnë në duar pankarta me mbishkrime “Vuçiç, hajdut, i vodhe zgjedhjet”, “Shpëtim për zërin tim” dhe barazimin mes Komisionit Zgjedhor Republikan dhe vdekjen.
 
Vuçiç fitoi bindshëm javën e kaluar zgjedhjet ka fituar bindshëm zgjedhjet në Serbi dhe kjo është pritur mirë nga aktorët ndërkombëtarë, pasi e kanë konsideruar si fitore e pro-evropianëve.

Redaksia Online
Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Lorenci i kërkon ndjesë Keisit: Më fal nuk e dija që gjerat mund të shkonin kështu

Lorenci i kërkon ndjesë Keisit: Më fal nuk e dija që gjerat mund të shkonin kështu