Protestë në Mirditë, shkatërrohet
flamuri turk te HEC i Qafë Mollës

Vendosja e flamurit turk në digën e hidrocentralit të Qafë-Mollës në Mirditë ka revoltuar me dhjetëra qytetarë, të cilët janë ngritur në protestë në ditën e fundit të vitit.

Protestuesit kanë shkatërruar flamurin turk të vendosur pranë digës, ndërsa forca të shumta policie kanë mbërritur në vendngjarje.

Mësohet se janë qytetarë, intelektualë dhe historianë, të cilët po protestojnë pranë digës së HEC-it, duke kërkuar heqjen e këtij simboli, i vendosur nga firma turke që ka ndërtuar HEC-in. 

shkaterrohet flamuri turk te hidorcentrali
Momenti kur protestuesit shkatërrojnë simbolin e Flamurit Turk

 

d.c./shqiptarja.com

 

  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Ndahet nga jeta në moshën 85-vjeçare Kurt Kola, vuajti 45 vite në kampet e internimit dhe burgjet e komunizmit! Video ku rrëfente krimet që pa me sy