Protestuesi te Kuvendi: Pse nuk vjen Lul Bukuroshi te populli, s'po kërkojmë luksin e tij që ka bërë 4 vila! As luksin e Ramës e Veliaj

 

Një prej protestues i zonës së Laprakës  që i shembur shtëpia i është drejtuar Lulzim Bashës, si kryetar i opozitës që të vijë dhe të takojë popullin.

"Ku është Basha që nuk vjen te populli, një pjesë e ka votuar edhe atë Lul Bukuroshin, që lyen flokët, s'po kërkojmë luksin e Bashës, që për 4 vite ka bërë super vila, s'po kërkojmë luksin e kryeministrit apo të kryebashkiakut", tha protestuesi.


Lajmi kryesor:

Banorët e 5 Majit dhe të Laprakës 90 minuta protestë para Kuvendit: S'kemi ardhur për konfrontim, por që deputetëve t'u tregojmë të drejtat tona! I 'vënë drynin' Bashkisë


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë