PS 71 mandate?Koka:Si në 2009
LSI do e lerë në tentativë puçi

PS 71 mandate?Koka:Si në 2009<br />LSI do e lerë në tentativë puçi
Duket se fushata zgjedhore sa vjen e thellon replikat në distancë mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për integrim.
 
Pasi kryeministri Rama dhe deputetja Kejdi Mehmetaj duke komentuar mbi reformën në arsim theksuan mosdakordësitë mes dy forcave të koalicionit, një tjetër zë nga LSI ka rezerva.
 
Pasi Rama ka deklaruar se në zgjedhjet e 25 qershorit PS fiton 71 mandate reagon ministri Koka duke thënë se është qesharake të pasurit e sigurisë së 71 mandateve tek diversantët e futur në listën e PD.
 
Lefter Koka i ka kujtuar Ramës zgjedhjet e 2009 ndërsa thotë se PS merr vetëm 50 mandate.
 
“Qesharake të gjesh sigurinë e 71 mandateve tek diversantët e futur në listën e PD, e të thuash me ata do bëj #Shqipërinëqëduam. Llogari gabim, diversantë 10 dhe mandate PS vetëm 50. LSI edhe këtë radhë , si në 2009, do i lërë në tentativë puci. #LSIForcëeParë",
ka shkruar Koka në Facebook.

Redaksia Online
Al.N/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’