PS kërkon përjashtim të 6 deputetëve që bllokuan Kuvendin, Korreshi: Turp nuk keni? Veproni si parti komuniste

PS kërkon përjashtim të 6 deputetëve që bllokuan Kuvendin, Korreshi: Turp nuk keni? Veproni si parti komuniste

1700659083_korreshi.jpg

Deputeti demokrat, Saimir Korreshi ka kërkuar që mbledhja e Komisionit të Etikës që pritet të mbahet online sot në orën 15:00, të zhvillohet fizikisht. Duke e konsiderueshëm të turpshëm faktin që mbledhja po zhvillohet online, Korreshi kërkon që të jenë të pranishëm deputetët e opozitës për të cilët kërkohet përjashtimi nga seancat plenare për 10 ditë.

“Po pak turp nuk keni, prapë me online. Si anëtar i komisionit kërkoj që mbledhja të zhvillohet fizikisht. Kërkoj të njoftohen deputetët që kërkoni si parti komuniste t’i përjashtoni, të japin versionin e tyre të ngjarjeve. Na i keni bërë këto kërkesa si përshkrimi i sigurimit të shtetit”- shkruan Korreshin ë emailin zyrtar të dërguar ndaj Komisionit të Etikës.

 

 


Lajmi kryesor:

Tym e flakë në parlament, përjashtohen me 10 ditë nga Kuvendi Bardhi, Noka, Nallbati dhe Hoxha! 'Falen' dy deputete, fshehën flakadanët në çantë (Emrat)


B.V/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg