'Pse më dhanë një armë të mbushur, pse?', zbardhet çfarë tha aktori pas vrasjes aksidentalisht të fotografes

1634906326_aktori.JPG

Një tragjedi ka ndodhur në sheshxhirimin e një filmi në New Mexico ku është përfshirë aktori i Hollivudit Alec Baldwin i cili ka qëlluar për vdekje fotografen dhe ka plagosur regjisorin.

“Pse më dhanë një armë të mbushur, pse më dhanë një armë të mbushur”? Kjo është pyetja që ka përsëritur disa herë pas ngjarjes aksidentale aktori i cili në foto shfaqet në gjendje të rënduar emocionale.

Policia amerikane ende nuk ka ngritur asnjë akuzë zyrtare, teksa hetimet po vijojnë në kuadrin e një ngjarje aksidentale. Aktori Alec Baldwin është paraqitur vetë në polici ku ka dhënë dëshminë e tij.

“Ai erdhi vullnetarisht dhe u largua pasi përfundoi dëshminë”, tha një zëdhënës i policisë.

Në vitin 1993 Brandon Lee, djali 28-vjeçar i legjendës së arteve marciale, Bruce Lee, u qëllua dhe u vra në xhirimet e filmit The Croë, ku mori dy plumba vdekjeprurës.


Lajmi kryesor:

Tragjedi gjatë xhirimeve të filmit western në SHBA, aktori i njohur Alec Baldwin vret me armë fotografen dhe plagos regjisorin ( FOTO+VIDEO)


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Pastruan paratë e mafies, kunati e shoferi i Taçit në burg! 18 mln € e Cosa Nostra, Apeli refuzon lirimin e të dyshuarve