PSG dhe Benfica fitojnë betejat e
para, por kualifikimi mbetet i hapu

PSG dhe Benfica fitojnë betejat e<br />para, por kualifikimi mbetet i hapu
PSG hedh një hap të sigurt pas fitores në ndeshjen e parë në shtëpi përballë Chelesa me rezultatin 2-1, por që lë gjithçka të hapur për ndeshjen e kthimit në Angli, pasi londinezëve u duhet vetëm një gol dhe të mos pësojnë për të kaluar më tej.

PSG i mjaftoi Ibrahimovic në të 39’ dhe Cavani në pjesën e dytë për të zhvlerësuar golin e Mikel në fundin e pjesës së parë pas një gabimi në mbrojtjen vendase.

Në ndeshjen tjetër mes Benficës dhe Zentit fitues dolën portugezët me një gol të shënuar në fund të ndeshjes nga sulmuesi Jonas, duke ngrirë rusët atëherë kur mendonin se gjithçka po shkon drejt barazimit.