PSG vendos rekord të ri në
fitoren e thellë ndaj Metz

PSG vendos rekord të ri në<br />fitoren e thellë ndaj Metz<br>
PSG ka harruar disfatën ndaj Real Madrid në Champions League, duke mposhtur vendin e fundit Metz me rezultatin e pastër 5-0 në “Parc des Princes”. Ishte një pasdite e qetë për kryeqytetasit, megjithëse mungonin dy lojtarë shumë të rëndësishëm në sulm, si Neymar dhe Cavani.

Ka qenë një triumf rekord për vendasit që kanë realizuar 144 gola në këtë sezon, një rekord për klubin. Ishte Meunier ai që zhbllokoi rezultatin në minutën e 5-të. Më pas ishte mesfushori Nkunku ai që shënoi një dopietë brenda tetë minutave me ndihmën e Verrati dhe Di Maria-s.

Në fund të pjesës së parë ishte sulmuesi kryesor i ndeshjes së sotme Kylian Mbappe ai që kompleton pokerin. Në pjesën e dytë PSG e uli ritmin pa dashur të harxhojë bateri të tepërta, por Thiago Silva shënon golin e pestë për vendasit në fund të takimit pas goditjes me kokë.