Pukë/ Ishte shpallur në kërkim për kultivim të bimëve narkotike dhe armëmbajte pa leje, arrestohet 49-vjeçari i dënuar me 5 vite burg

Pukë/ Ishte shpallur në kërkim për kultivim të bimëve narkotike dhe armëmbajte pa leje, arrestohet 49-vjeçari i dënuar me 5 vite burg

Foto ilustruese

Pukë – Një 49-vjeçar është arrestuar nga policia pasi ishte shpallur në kërkim nga drejtësia për kultivim të bimëve narkotike dhe armëmbajte pa leje.

49-vjeçari i identifikuar si Kastriot Gega, ishte dënuar me 5 vjet burg.

Kapja e tij u bë falë bashkëpunimit të Komisariatit të Policisë Pukë, dhe Komisariatit të Policisë Lezhë.

“Në zbatim të planit të masave të hatuar në kuadër të megaoperacionit mbarëkombëtar “Sundimi i ligjit”, për kapjen e shtetasve në kërkim dhe goditjen e veprimtarive të ndryshme kriminale, bazuar dhe në informacionet e siguruara nga inteligjenca policore, nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pukë, pas informacioneve të siguruara, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Lezhë, është organizuar dhe finalizuar operacioni “Kultivimi”, në kuadër të të cilit u kap dhe u vu në pranga shtetasi: 

Kastriot Gega, 49 vjeç, banues në Shkodër”,-njofton policia.

Gjykata e Apelit Shkodër, me vendimin e datës 17.09.2018, ka dënuar 49-vjeçarin me 5 vjet burgim, për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit luftarak”, pasi ka rezultuar bashkëpunëtor në kultivimim e 3280 bimëve narkotike cannabis sativa. 

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Spahiu: Asnjë shtet në botë nuk shpëtohet nga 18 prokurorë, por nga ndryshimi sistemit

Spahiu: Asnjë shtet në botë nuk shpëtohet nga 18 prokurorë, por nga ndryshimi sistemit