Pulë me kos dhe hudhra nga zonja Albana

Pulë me kos dhe hudhra

Përbërësit:

 • 1 pulë
 • 300 ml kos
 • 5-6 thelpinj hudhra
 • 1 lgj uthull molle
 • 1 tufë qepë të njoma
 • 3-4 hudhra të njoma
 • 1 lgj gjalpë
 • 2 lgj vaj ulliri
 • Kripë, piper
 • Bimë aromatike sipas dëshirës

Përgatitja:

Pasi pulën e kemi larë dhe ndarë në racione e spërkasim me kripë dhe piper. Tek kosi shtojmë pak kripë dhe marinojmë racionet e pulës. Lyejmë një tavë me vaj ulliri, vendosim racionet e pulës, dhe tek pjesa e mbetur e kosit shtojmë qepët e njoma dhe hudhrat e njoma të grira imët duke e zbutur dhe me pak vaj ulliri. Këtë masë e shtojmë sipër mishit të pulës. E vendosim tavën në furrë të nxehtë në temperaturën 180 gradë për 45 minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  U shkon mbi 600 mijë në muaj, a duhen rritur pagat e Kushtetueses?



×

Lajmi i fundit

Të ardhurat nga Tik-Tok, Instagram, Booking dhe dëmshpërblimet e përmuajshme për të larguarit nga puna do tatohen nga 13 deri 23%

Të ardhurat nga Tik-Tok, Instagram, Booking dhe dëmshpërblimet e përmuajshme për të larguarit nga puna do tatohen nga 13 deri 23%