Putin: Ekonomia ruse dinamike, papunësia nuk rritet

Putin: Ekonomia ruse dinamike, papunësia nuk rritet

1653316957_Capture.JPG

Ekonomia jonë ka një dinamikë më të mirë nga sa parashikojnë disa ekspertë. Kjo do të thotë se do të hapen objekte të reja prodhimi dhe vende të reja pune. Për fat të mirë, niveli ynë i papunësisë nuk po rritet, kështu u shpreh sot presidenti rus Vladimir Putin gjatë një takimi të Këshillit të Shtetit, cituar nga TASS.

"Ne duhet të kujdesemi për këtë shkallë të papunësisë dhe të analizojmë zhvillimet sa më plotësisht të jetë e mundur, ne e mbështesim këtë trend", shtoi Putin.


Lajmi kryesor:

Kievi ‘sulmon’ NATO-n: E përçarë, nuk bën asgjë për të na mbështetur! Separatistët pro-rusë: Severodonetsk i rrethuar


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

John

Kastro Zizo për politikanët: Berisha të ikte nga politika! Veliajn do të ndiqja çdo zgjedhje! Meta ‘skile’, Ramën e xhelozoj