Putin: Po bashkëpunojmë me Kinën, por nuk është aleancë ushtarake! S'po mbajmë asgjë sekret, jem transparent

Putin: Po bashkëpunojmë me Kinën, por nuk është aleancë ushtarake! S'po mbajmë asgjë sekret, jem transparent

1679563761_tjj.JPG

“Rusia dhe Kina po zhvillojnë bashkëpunim, duke përfshirë bashkëpunimin ushtarak-teknik, por kjo nuk është një aleancë ushtarake". Kështu deklaroi presidenti rus Vladimir Putin, në një intervistë televizive. 

Kreu i kremlinit tha se bashkëpunimi mes Rusisë dhe Kinës nuk përbën kërcënim për Perëndimin.

"Ne nuk po krijojmë asnjë aleancë ushtarake me Kinën. Po, kemi bashkëpunim edhe në fushën e bashkëpunimit ushtarak-teknik, nuk po e fshehim, por është transparente, nuk ka asgjë sekrete", tha Putin.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin: Kaloni të gjitha linjat e kuqe me armë në Kiev! SHBA: Armët bërthamore ruse në Bjellorusi? Nuk e dimë


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

'Tentativa' e Gaz Bardhit dhe kompani, për t’i dorëzuar PD Sali Berishës në mënyrë të kontrolluar!

'Tentativa' e Gaz Bardhit dhe kompani, për t’i dorëzuar PD Sali Berishës në mënyrë të kontrolluar!