Përfshihen nga flakët një banesë dykatëshe në Gjirokastër, në pronësi të fisit Kokalari

Pamje nga vendi i ngjarjes

Një banesë ka marrë flakë në lagjen Manalat në Gjirokastër. Zjarrfikësit kanë shkuar në vendin e ngjarjes për të bërë të mundur shuarjen e zjarrit.

Ndonëse po bie shi pa pushim, nuk po favorizon shuarjen e flakëve tek banesa dykatëshe, në pjesën qendrore të lagjes së sipërme të Gjirokastrës.

Banesa i përket fisit Kokalari dhe prej kohësh rezulton e braktisur pasi bujtësit e saj nuk banojnë prej kohësh.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Dy ditë para Kuvendit të Berishës, Escobar mbërrin sot në Tiranë, takohet me Bashën e Ramën! Axhenda e zyrtarit të lartë amerikan