Përplasen dy makina, plagosen një vajzë 19-vjeçare dhe pasagjeri 23 vjeç

Një vajzë dhe një djalë mbetën të plagosur në një aksident rrugor të ndodhur mëngjesin e sotëm në Lezhë-Mamurras në fshatin Gjormë.

Dy automjete u përplasën me njëra-tjetrën, ndërsa vajza 19 vjeç me inicialet S.Ll dhe djali E.S 23 vjeç ndodheshin pasagjerë në një prej makinave, që drejtues ishte një 30-vjeçar me inicialet A.L banues në Tiranë.

Ndërkohë në makinën tjetër të aksidentuar shofer ishte A.L 48 vjeç banues në Tiranë. Të plagosurit, sipas një njoftimi paraprak të policisë, ndodhen jashtë rrezikut për jetën në spital ku po marrin trajtim.

Policia thotë se ka nisur hetimet për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • WTF: 15/03/2019 10:19

    Ne UK behen mbi 1000 aksidente cdo dite dhe vdesin rreth 1800 persona ne vit, por nuk i shikon perdite ne lajme. Naiviteti juaj me lajme te rendomta kontribuon negativisht tek lexuesit qe ne fakt duhet te informohen edhe per gjerat positive qe ndodhin.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Braçe: Të kushtëzojmë çdo aktivitet me vaksinim të detyruar! Në Kuvend ka deputetë të pavaksinuar