Qëlloi pronarin e shkollës private në Tiranë te Liqeni i Thatë gjatë kohës që po udhëtonte me makinë, kapet pas tre muajsh autori

Qëlloi pronarin e shkollës private në Tiranë te Liqeni i Thatë gjatë kohës që po udhëtonte me makinë, kapet pas tre muajsh autori

Lulëzim Masha, pronarit që iu bë atentat

TIRANË-Tre muaj pas atentatit të dështuar ndaj drejtorit të shkollës “Wilson”, Lulëzim Masha, pranë Liqenit të Thatë në Tiranë, është vënë në pranga një 31-vjeçar. Pas hetimeve që kanë zgjatur për disa javë, policia ka identifikuar me prova dhe dëshmi përfshirjen e Skerdi Tasit në ngjarje, ku tashmë i riu është arrestuar. Ai akuzohet për dy vepra penale, “vrasje me paramendim e mbetur në tentativë” dhe “mbajtje pa leje dhe prodhim të armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”.

31-vjeçari qëlloi me 3 plumba në drejtim të automjetit tip “Mercedez Benz ML”, ku Lulëzim Masha po lëvizte, dy prej plumbave kapën në makinën e 63-vjeçarit.

Administratori i shkollës “Wilson” kishte vetëm pak minuta që ishte larguar nga ambientet e punës dhe krejt i vetëm po zbriste nga Kodrat e Liqenit Artificial. Fillimisht biznesmeni nuk pranoi të bashkëpunoj me policinë për zbardhjen e ngjarjes, por në marrjen e dytë në pyetje ndryshoi mendje, duke treguar se kishte hasur një person që e kishte ndjekur edhe pranë ambienteve të shkollës.

Identifikimi i autorit u bë pas këqyrjes së kamerave të sigurisë në disa zona të ndryshme rreth e përqark Liqenit Artificial dhe dëshmisë së disa personave që u ndodhën aty kur ngjarja ndodhi. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Asllan: 11/04/2022 13:29

    Jip doreheqjen Gent Gazheli, eshte problemi i sistemit qe ke ndertuar dhe jo i individit qe u kerkon kafet duke i kercenuar me vendin e punes.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Ura e Kukësit drejt përfundimit

FOTOLAJM/ Ura e Kukësit drejt përfundimit