Qëndroni pak kohë në qetësi dhe reflektoni! Ja çfarë thonë yjet për ju sot

DASHI

Planetët do i keni kundër gjate kësaj dite dhe gjerat nuk kane për t’iu ecur shume mire. Humori do ju ndryshoje shpesh dhe mund ta ngrini zërin me shume sesa duhet. Beqaret do kenë plot mundësi njohjeje, madje mund te marrin edhe propozime. Gjithsesi ata nuk ndihen ende gati për t’u fiksuar diku. Për financat klima do jete e favorshme dhe nuk do përballeni aspak me situata delikate. 

DEMI

Për pjesën me te madhe te çifteve ndikimi i yjeve do jete goxha pozitiv. Venusi, perëndesha e dashurisë do i beje me pasiononte dhe me lozonjare. Beqaret do jete gati te flirtojnë, te joshin dhe te përkëdhelen. Mundësitë për te gjetur sot personin e ëndrrave do jene te shumta. Me financat duhet te jeni paksa me te matur ne mënyrë qe situata te mbetet nen kontroll gjithë kohës.

BINJAKET

Gjate kësaj dite do bëni çdo gjë qe keni ne dore qe jeta juaj ne çift te jete sa me e qete he te mos ju lindin debate me partnerin. Do dini edhe te ruani vetëkontrollin ne situata pak te ndera. Beqaret do kenë një jete sociale me te mire sesa me pare dhe mund te njohin persona me shume vlera. Shpenzimet nuk do i kontrolloni dot e për pasoja situata financiare do mbetet delikate.

GAFORRJA

Dita e sotme nuk do jete gjate gjithë kohës e njëjtë. Here do jeni te dashur e lozonjare e here autoritare me atë qe keni ne krah. Do ketë momente te ëmbla, por edhe ndonjë debat te vogël. Beqaret do bëjnë indiferentin dhe do i mundojnë paksa personat qe do i joshin. Ne planin financiar do jeni shume me te organizuar se me pare dhe do e mbani gjendjen nen kontroll.

LUANI

Gjerat do përparojnë goxha sot për ju qe jeni ne një lidhje. Partneri tashme do jete i gatshëm edhe te hedhe hapa me tej ne mënyrë qe te dy se bashku te ndiheni sa me mire. Beqaret do i shtojnë dozat e imagjinatës dhe do dine mire si ta joshin atë qe pëlqejnë. Buxhetin menaxhojeni me kujdes te madh. Mos ëndërroni te blini gjera te mëdha sepse vetëm sa do mërziteni vete.

VIRGJERESHA

Nuk do kënaqeni mjaftueshëm nga partneri juaj gjate kësaj dite dhe mund te shihni edhe persona te tjerë. Ne fakt kjo nuk është zgjidhje dhe nuk ka për t’iu ofruar asnjë lloj kënaqësie. Beqaret mund te kenë papritur dashuri me shikim te pare dhe do ndihen për mrekulli. Qe buxheti te mbetet i mire edhe nesër, mundohuni te tregoheni sa me te kursyer me shpenzimet.

PESHORJA

Klima ne jetën tuaj ne çift nuk do jete aspak harmonike. Ne shume momente do debatoni me njeri-tjetrin edhe për gjera ne dukje jo te rëndësishme. Beqaret do duan lidhje serioze dhe nuk do tërhiqen aspak nga ftesat qe do iu bëhen për lidhje kalimtare. Ne planin financiar do gjendeni ne vështirësi. Kërkoni fillimisht mbështetje nga te afërmit sa te gjeni një zgjidhje përfundimtare.

AKREPI

Vetëm çaste te bukura e te lumtura do kaloni sot juve qe jeni ne një lidhje. Hatërmbetjet e se shkuarës do i lini gjithë kohës pas krahëve. Beqaret nuk do jene shume ne humor dhe mund t'i refuzojnë edhe disa ftesa qe do iu bëhen. Për te përmirësuar financat nuk duhet te luani me lojëra fati sepse keni për te humbur shuma te mëdha dhe do ndiheni keq.

SHIGJETARI

Disa incidente te vogla mund te sjellin probleme afatgjata për juve qe jeni ne një lidhje. Do jeni te palogjikshëm te dy palët. Beqaret do jene gati edhe për aventura kalimtare, mjafton qe te mos qëndrojnë me te vetmuar si me pare. Disa mund te kenë edhe mundësi për lidhje serioze. Buxhetin do e mbani gjithë kohës nen kujdes dhe situata do ketë vetëm përmirësime te njëpasnjëshme.

BRICJAPI

Do jeni shume te zënë me pune gjate gjithë kësaj dite prandaj nuk do keni kohe te lire qe t'i përkushtoheni atij qe keni ne krah. Me e mira do jete qe t'ia shpjegoni situatën me detaje ne mënyrë qe te mos lindin pakënaqësi. Beqaret do i marrin gjerat si t'iu vijnë dhe disa mund te jene me fat. Me shpenzimet duhet te jeni me te moderuar ne mënyrë qe gjendja mos ketë tronditje.

UJORI

Do i qëndroni shume besnike partnerit tuaj gjate kësaj dite dhe nuk do tundoheni as nga disa oferta fantastike qe mund t'iu beje dikush. Beqaret do bëjnë mire te reflektojnë gjere e gjate e te mos nxitohen para se te hedhin hapa. Jo çdo gjë është ashtu si duket ne pamje te pare. Ekuilibri financiar mund te ketë ndonjë tronditje te vogël, por asgjë për t'u alarmuar.

PESHQIT

Ju te dashuruarit nuk do ndiheni shume mire sot dhe do keni dyshime për ndjenjat kundrejt partnerit. Qëndroni pak kohe ne qetësi dhe reflektoni me kujdes për ato qe vërtet doni te bëni. Beqaret do kenë një dite te mbushur me çaste te lumtura dhe do ndihen për mrekulli. Ne planin financiar nuk duhet te ndërmerrni rreziqe te mëdha vetëm për ta përmirësuar situatën sepse ndonjëherë mund te dalin te papritura te pakëndshme.

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet që të ndryshohet sistemi zgjedhor?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Gazetari Daci: Italianët i janë rikthyer rutinës së përditshme, Covid-19 nuk është kryefjalë e ditës