Qëndruan me orë të tëra në pritje, mbi 12.500 udhëtarë hynë gjatë ditës së djeshme nga pikat kufitare të Kapshticës dhe Qafë Thanës

 

Janë publikuar shifrat e udhëtarëve që kanë kaluar pikat kufitare të Kapshticës dhe Qafë Thanës gjatë ditës së djeshme.

Mësohet se në Kapshticë kanë hyrë 8441 persona dhe kanë dalë 2882, ndërsa në Qafë Thanë 4149 persona kanë hyrë dhe 3403 të tjerë kanë dalë.

Ditën e djeshme, Report Tv pasqyroi edhe ankesat e qytetarëve të cilët kanë pritur me orë të tëra në rradhë për të kaluar kufirin pasi sipas tyre pala greke po punonte me sportele të reduktuara.


Lajmi kryesor:

Festat bashkojnë familjet, shqiptarët kthehen në atdhe! Numër i lartë hyrjesh në Kakavijë, Kapshticë, Morinë dhe në Portin e Durrësit e Vlorë


B.V/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Washington Post, Obama: Biden duhet të rishqyrtojë seriozisht kandidaturën, rruga drejt fitores është ngushtuar

Washington Post, Obama: Biden duhet të rishqyrtojë seriozisht kandidaturën, rruga drejt fitores është ngushtuar