Qeveria në Korçë/ Rama: Denonconi korrupsionin dhe vonesat në administratë ose qepeni

Qeveria është zhvendosur në një mbledhje dy ditore në Korçë, ndërsa kryeministri Rama paraditen e sotme ka zhvilluar një takim me qytetarët duke u bërë thirrje që të denoncojnë rastet e korrupsionit në administratë. Sipas tij, janë marrë 462 masa disiplinore, paralajmërime dhe shkarkime për punonjësit e administratës.

Kërkoni ndihmë ose qepeni pastaj. Mos paguani ryshfet, por na i drejtoni ne dhe do të merrni atë që iu takon. Del në rrugë takon deputetin, ministrin apo mua, por fjalët i merr era, ndërsa aty fjalët mbeten dhe ndiqen dhe ministrat në mbledhjen e qeverisë cdo javë kanë në tavolinë raportin, si, sa janë trajtuar ankesat e qytetarëve, sepse janë ankesa që nuk i merr dot era, janë aty, pavarësisht se cfarë është.

Edi Rama

Pas takimit Rama mblodhi kabinetin qeveritar, ndërsa jashtë ambienteve protestuan disa mbështetës të opozitës duke kërkuar largimin e tij.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ministri polak i bujqësisë, Telus: Embargoja ndaj grurit ukrainas mbetet pezull derisa të kemi një vendim të përbashkët

Ministri polak i bujqësisë, Telus: Embargoja ndaj grurit ukrainas mbetet pezull derisa të kemi një vendim të përbashkët