'Qeveria nuk paguan tamponët e emigrantëve', LSI: Harrojnë se këtë shtet e mbajnë paratë e tyre

Endrit Braimllari

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari ka deklaruar se ish ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj duhet të ishte në burg për koncesionet klienteliste.

Sipas tij, Beqaj thotë se qeveria nuk paguan për tamponët sepse emigrantët paguajnë taksa në Greqi, por harron se paratë e tyre po e mbajnë këtë vend.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Braimllari shkruan se Rama e Beqaj mendojnë vetëm se si të tallen me djersën e emigrantëve.

"Ilir Beqaj sot duhet te ishte ne burg per koncensionet klienteliste.

Thote qe qeveria nuk paguan per tamponet sepse emigrantet paguajne taksa ne Greqi.

Por harron ky njeri i korruptuar deri ne palce qe remitancat kane 30 vite qe e mbajne kete shtet. Rama dhe Beqaj mendojne vetem si te rrjepin qytetaret, te tallen me djersen e emigranteve dhe keto para tja cojne Vilmes dhe PPP-ve te kryehajdutit Beqaj", shkruan Braimllari.

 • Sondazhi i ditës:

  Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?

Komento

Komente

 • robi: 19/08/2020 06:49

  Sa te vije Edhjet Epshurr barkderr brahimka*i ne pushtet kur te qethen delet atehere me leket qe vodhi ministri superhajdut i leshelise ne rrugen Elbasan Tirane qe e la rrugeve do paguaje tamponet falas dhe do u siguroje shqiptareve nje mirqenje qe se ka as Luksemburgu. O burra o njerez te sjellim ne pushtet cizmeparticken e ministrave dhe drejtoreve superhajdute te Nafije dybekut te leshelise.

  Përgjigju
 • Ben: 19/08/2020 06:17

  Kjo eshte per t'zone covidi.Del fshatari rrumaduc nga Skrapari dhe jep men per çdo gje.E tmerrshme,ne dore t'kujt kemi ra.

  Përgjigju
 • Hajdari: 18/08/2020 23:08

  Shi ky qe vdes per 10 litra naft

  Përgjigju
 • ik o koqe: 18/08/2020 21:16

  po bizneset dhe ata qe jetojne ketu ke paguajne surratin tend

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rama mbërrin në Shkup, i shoqëruar nga Vuçiç dhe Zaev! Kryeministri i Maqedonisë së Veriut: Ballkani është shtëpia jonë e përbashkët europiane