Qofte me presh, djathë dhe nenexhik nga zonja Albana

Qofte me presh, djathë dhe nenexhik

Përbërësit:

 • 2-3 presh
 • 2 vezë
 • 100 gr miell
 • 100 gr djathë të bardhë
 • Sodë buke
 • Nenexhik
 • Vaj ulliri
 • Kripë, piper
 • Vaj për skuqje

Përgatitja:

Pasi kemi grirë preshin e kaurdisim derisa të ulë vëllimin dhe të zbutet. Shtojmë më pas kripë, piper dhe nenexhik. Pasi preshi është ftohur pak shtojmë vezët, miellin e trazuar me sodën e bukës dhe djathin e bardhë të thërrmuar. Në fund shtojmë përsëri nenexhik dhe realizojmë qofte rrumbullake të cilat i skuqim në vaj të nxehtë.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet Kurti të largojë kryetarët shqiptarë nga zyrat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Tregtarët shkelin ligjin për qeset njëpërdorimshe! Shitësit s’i ‘tremb’ gjoba, 500 mijë-1.5 mln lekë deri në heqje license

Tregtarët shkelin ligjin për qeset njëpërdorimshe! Shitësit s’i ‘tremb’ gjoba, 500 mijë-1.5 mln lekë deri në heqje license