Qofte shtëpie me perime në furrë nga zonja Albana

Qofte shtëpie me perime në furrë

Përbërësit:

 • 800 gr mish i grirë
 • 2 thelpinj hudhër
 • 1 vezë
 • 1 qepë
 • 1 lk sodë
 • Kripë, rigon
 • Piper i zi
 • Piper i kuq
 • 2 speca të kuq të mëdhenj
 • 2 speca jeshil të mëdhenj
 • 3 thelpinj hudhër
 • 5 patate
 • 2 fç salcë domate
 • Vaj ulliri

Përgatitja:

Bashkojmë erëzat bashkë me mishin e grirë. Zëmë brumin dhe realizojmë qofte të mëdha të cilat i vendosim në një tavë. Në mes të tavës vendosim specat, patatet, salcën e domates, pak ujë, vaj ulliri, kripë dhe hudhër të shtypur. E vendosim tavën me qofte dhe perime në furrë në temperaturën 200 gradë Celsius për 40 minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Kush është Millan Radoiçiç?

Kush është Millan Radoiçiç?