Qytetarë të paktë protestë në sheshin 'Skënderbej': Do dalim në rrugë me qindra e me mijëra, po nuk ranë çmimet do bjerë qeveria (VIDEO)

TIRANË- “Do dalim në rrugë me qindra e me mijëra, po nuk ranë çmimet do bjerë qeverië”...më këto thirrje kanë dalë në protestë qytetarët kundër rritjes së çmimeve. Protestuesit janë mbledhur në shesh, ku kanë pritur që të mblidhen një numër më i madh dhe më pas kanë marshuar drejt Kryeministrisë.

Megjithatë, vihet re se në shesh kanë qenë të pranishëm një numër i ulët qytetarësh, të cilët mbajnë disa pankarta në duar në shenjë proteste.

"Kjo kauzë është e drejtë, duke filluar nga arsimi, nga rritja e çmimit, ka të rinj invalid dhe marrin 27 mijë lekë të vjetra,  që është turpi, është një propagandë e ndyrë, prandaj i bëjmë apel politikës që të shohin nga e ardhmja", tha një prej protestuesve. 

Ata kanë paralajmëruar se nëse nuk ka një përgjigje nga qeveria për uljen e çmimeve atëherë protesta do të vijojë për disa ditë. Kjo protestë vjen në një kohë kur janë rritur çmimet e produkteve ushqimore, por edhe çmimet e naftës, benzinës dhe gazit. Bordi i Transparencës vendosi çmime të reja për naftën, benzinën dhe gazin. Nga dje shqiptarët e kanë blerë naftën me 258 lekë/litri, benzinën me 243 lekë/litri dhe gazin 86 lekë/litri.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Po me po: 19/06/2022 14:51

  Dil I i her dhe shikoni cmimet ne itali e germani pastaj flisni.

  Përgjigju
 • Iris: 16/06/2022 03:05

  Keta duket sikur i ka derguar Berisha,sepse ai beri thirrje per rrezimin e qeverise me protesta.Cmimet jane rritur kudo dhe nese doni te protestoni per nje kauze te drejte,kerkoni qe qeveria te marre masa kunder spekulanteve e matrapazeve,nese ajo nuk e ben kete,atehere rrezoheni me vote,jo me keto metoda bolshevike.

  Përgjigju
 • dajana: 16/06/2022 02:35

  O ARLIND QORRI FORMO SA ME PARE NJE PARTI POLITIKE QE TE JAPIM VOTEN TY,,,,,SEPSE PD DHE PS,,PO NA VJEDHIN DHE RRJEPIN PERDITE...ME KETO CMIME...KETO PARTI HAJDUTESH VJEDHIN DITEN ,,DHE TE VRASIN NATEN......

  Përgjigju
 • Ola: 15/06/2022 21:17

  Bravo, cdo dite e me shume qytetare do dalin kunder kesaj qeverie te korruptuar.

  Përgjigju
 • o komentuesa qoftexhinj: 15/06/2022 19:30

  Po mire qe nuk dilni te protestoni,po cfare trap.n kritikoni popullin e mjere qe nuk ka buke te haje dhe del ne shesh per buke????Cmimet jane rritur por QEVERIA DUHET TE QEVERISI se per ate pune eshte se boll u vodhen o leckamener qe jeni aty ne AlbaColumbistan esapi!!!Tu rroje partia dhe hani ndonje byrek 500 lekesh me tollonat e komenteve qe beni ne emer te partis!!!!Hallall ta keni ate vend te mjere qe nuk behet me ca injoranter qe keni ngelur aty...

  Përgjigju
 • Ana: 15/06/2022 19:16

  Po cmimet jan rritur kudo se skan sy njerzit ta shohin kte ather te vazhdojne avazin protesta esht mjet i nevojshem kur qeveria ka cfare te bej por tani nuk e shoh te nevojshme

  Përgjigju
 • Boli: 15/06/2022 19:15

  Kto i nxjerr ky arlind qorri qe ka 10 vjet thot do hedhi qeverin po ne fakt nje vrim ne uj ka ber

  Përgjigju
 • Elsa: 15/06/2022 19:08

  Cmimet do rriten sepse si shume vende dhe ne jemi ne krize dhe doemos qe cmimet po rriten pak

  Përgjigju
 • Ana: 15/06/2022 19:07

  Jemi ne kohe krize dhe tejkalimi i cmimeve mendoj qe eshte afer normales

  Përgjigju
 • Kleo: 15/06/2022 19:04

  Te jemi mbeshtetes per vendet ne veshtersi

  Përgjigju
 • Dritan: 15/06/2022 18:53

  Avash avash do normalizohet edhe situata

  Përgjigju
 • Dorjan: 15/06/2022 18:52

  Avash avash dhe situata e cmimeve do normalizohet

  Përgjigju
 • Bedri: 15/06/2022 18:51

  Tani le te behemi sa me te duruar se kjo eshte krize boterore per te gjithe

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Bien temperaturat, termometri do të shënojë deri në 34 gradë celsius, parashikimi i motit për sot

Bien temperaturat, termometri do të shënojë deri në 34 gradë celsius, parashikimi i motit për sot