Rama 1 orë takim me Thaçin në Tiranë, në fokus zhvillimet e fundit mes dy vendeve

Presidenti Hashim Thaçit ndodhet në Tiranë për një vizitë jo zyrtare. Për rreth 60 minuta, Thaçi ka zhvilluar një takim në ambientet e jashtme të një lokali me kryeministrin Edi Rama.

Nuk dihen tematikat e bisedës në një kohë kur në Kosovë dhe Shqipëri ditët e fundit ka pasur një sërë zhvillimesh.

Rama dhe Thaçi kanë preferuar të bisedojnë në ambientet e jashtme të lokalit, duke shfrytëzuar motin me diell.

Dëshmitarë okularë të takimit pohuan se Rama dhe Thaçi ishin tejet të relaksuar nën rrezet e diellit, duke përcjellë mesazhin se klima mes Kosovës dhe Shqipërisë është miqësore dhe e qetë, pavarësisht një sërë zhvillimesh të papritura që kanë trazuar politikën në Tiranë dhe Prishtinë.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

20 punët më të paguara në botë

20 punët më të paguara në botë