Rama: Barbarizëm i jetës në Kuvend

Rama: Barbarizëm i jetës në Kuvend
TIRANË – Kryetari i PS, Edi Rama e cilësoi barbarizëm të jetës parlamentare komisionin për hetimin e Kreshnik Spahiut, i cili u mblodh sot për herë të parë.
Ai komentoi punimet e komisionit në rrjetin social Twitter.
“Komisioni Spahiu vazhdë e barbarizimit të jetës parlamentare.Pushteti provon përditë nevojën alarmante për ndryshim. PS e garanton ndryshimin”, deklaroi Ramë në profilin e tij.
Pak ditë më parë, kryesocialisti deklaroi se kundështia ndaj hetimit të Spahiut nuk lidhet me mbrojtjen që PS i bën zëvendëskryetarit të KLD-së, por me sulmin antikushtetues që qeveria ka ndërrmarrë ndaj institucioneve të pavarura si pasojë e frikës elektorale të Topit, Spahiut dhe partisë së re.

(aq/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Frrok Çupi: Meqë ra fjala për lirinë e fjalës, nuk e dua vëlla, as që dua të flas!

Frrok Çupi: Meqë ra fjala për lirinë e fjalës, nuk e dua vëlla, as që dua të flas!