Rama denoncon rastin: Si e pengoi gjyqtarja ndërtimin e qendrës kombëtare për fëmijë te Liqeni, një javë para se të kalonte vettingun

Kryeministri Edi Rama ka denoncuar rastin e një gjyqtare për tjetërsimin e pronës, ku një pronë shtetërore ia ka kaluar pa të drejtë një subjekti privat. Teksa prezantonte nismën Këshillimi  Kombëtar për Shqipërinë, Rama tha se kjo gjyqtare dhe të gjithë të tjerët si ajo që japin vendime skandaloze kundër ligjit duhet të thirren nga SPAK sot dhe nesër dhe duhen pezulluar automatikisht.

"Një tjetër rast është tjetërsimi i pronës. Angazhohet qeveria për të ndërtuar qendrën komëbatre të fëmijëve me një teatër kukullash dhe skena teatrale për fëmijë,  përcaktojmë vendin këtu te Garda e Republikës, marri të dhënat e pronës dhe është e shtetit bëjmë projektin i japim financimin dhe në moment të fundit që do fillojmë punën na del që një gjyqtare ka bërë sigurim padie mbi këtë pronë për një subjekt privat, që në të shkuarën i ka humbur të gjitha gjyqet se kjo pronë është e tija. Kjo gjykatëse që jep këtë vendim një javë para se të kalojë vetingun. Kjo gjykatëse duhet të thirret nga SPAK sot dhe jo nesër dhe këta njerëz duhet të shkojnë para gjyqit se kanë grabitur njerëzit duke shitur e blerë të drejtat, por ka të tjerë ende që vijon në të bëjnë akte të tilla. Të shtyjmë para që këto të pezullohen automatikisht që marrin vendim që skandalizojnë të gjithë popullin", tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama: Kuvendim popullor për vendimet strategjike! Pyesim shqiptarët për integrimin në BE, 'Ballkanin e Hapur', legalizimin e kanabisit etj! Basha: Propagandë për t'iu fshehur skandaleve (VIDEO)


/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Pas 5 vitesh mungesë Adele ngjitet përsëri në skenë! Tregon emocionet e rikthimit