Rama i bëri ftesë në Report Tv për bashkëpunim pas 25 prillit, Basha: Ai nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë! Koha e tij ka mbaruar

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mohuar çdo mundësi bashkëpunimi me kryeministrin Edi Rama pas 25 prillit. Ai e ka refuzuar ftesën e këtij të fundit në Report Tv, duke thënë se “nuk do të jetë pjesë e qeverisjes sonë”, duke u shprehur kështu i bindur në fitoren e opozitës në 25 prill.

"Në 25 prill shqiptarët do votojnë numrin 9 për ta larguar Ramën dhe ai nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë. Koha e tij ka mbaruar. Ne do të sjellim ndryshimin dhe Shqipëria do fitojë", shkruan Basha. 


Lajmi kryesor:

Rama për Report Tv: Bashkëpunoj me Bashën pas 25 prillit, me kushtin të ndahet nga Berisha e Meta! Kreu i PD e refuzon: S'do jesh kurrë pjesë e qeverisjes sonë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Tiranë/ 42 vjeçari me probleme të shëndetit mendon i vë zjarrin banesës së tij, i asfiksuar përfundon në spital