Rama i kujton Bashës 3 momentet kulmore të karrierës së tij shtetërore

 

Në intervistën për gazetarin Denis Minga, Kryeministri Rama duke folur për retorikën e tij e shpjegoi në këtë mënyrë: "Nuk kemi ne asnjë konkurrencë të mundshme në etikë për retorikën. Unë nuk shaj, fyej, akuzoj. Unë sigurisht satirizoj në momente të caktuara fenomene që duhen nxjerrë në sytë e njerëzve, sidomos kur bëhet fjalë në kohë fushate'.

Ndërkohë që i pyetur pse përmend më shumë Ilir Metën dhe Sali Berisha dhe se a trembet ai nga kjo, Rama i kujtoi Bashës gabimet.

"Nuk është çështje trembeje, 2është çështje e një të vërtetë të madhe. Basha është një kukull, një dhëndër i zbukuruar për të dalë në fushatë dhe tërësisht i kontrolluar nga këta të dy. Këta ta dy janë kërcënimi real Basha sa herë është provuar ka treguar se është i paaftë të qeverisë. Shpesh ne tallemi me lapsuse që të bëjmë për të qeshur, për në fakt nuk të bën për të qeshur kur firmos një marrëveshje dhe humb territorin, kur rri në krye të dikasterit dhe vriten 4 njerëz në bulevard dhe del në krye të dikasterit tjetër dhe humbin qindra milionë euro. Nuk ia vlen të humbasim kohë më tutje. Nuk ia vlen të merremi kaq shumë", tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama për Report Tv: Bashkëpunoj me Bashën pas 25 prillit, me kushtin të ndahet nga Berisha e Meta! Kreu i PD e refuzon: S'do jesh kurrë pjesë e qeverisjes sonë


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mbrojtja e territorit, ju duket i drejtë dënimi deri ne 15 vite burg për ata që ndërtojnë pa leje?×

Lajmi i fundit

John

'Si më ndodhi kjo?' Ja pse mund të prekeni nga COVID-19, edhe pasi jeni vaksinuar