Rama i trishtuar për vdekjen e Gjergji Xhuvanit: O Zot, miku im i shtrenjtë nuk i çeli më sytë

Edi Rama

Kryeminstri Edi Rama ka shprehur hidhërimin për ndarjen e parakohshme nga jeta të regjisorit Gjergj Xhuvani. Rama tregon se Xhuvani përfundoi mbrëmë në Romë filmin e tij të ri. Ai shprehet se i është dashur , minuta të tëra të besonte se ishte i vërtetë lajmi i vdekjes së tij.

"O Zot! U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi i humbjes së Gjergjit
Sa shumē gjëra për të thënë e sa pak fjalë mblidhen bashkë në këtë moment... Miku i shtrenjtë dhe i mirë qysh nga kohët më të vjetra, regjizori Gjergj Xhuvani, nuk i çeli më sytë, pasi mbrëmë përfundoi në Romë, filmin e tij të ri",
shkruan Rama.

Postimi i plotë i Ramës

  • Sondazhi i ditës:

    Kryeministri premton pagë minimale 30 mijë lekë, a është e mjaftueshme rritja prej 4 mijë lekësh?

Komento

Komente

  • www.youngtribune.com: 14/08/2019 23:01

    Ngushellime familjes. Kinematografia shqiptare humbi nje profesionist te vertete.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

U thirr si dëshmitar në gjyqin ndaj Izet Haxhisë për Azem Hajdarin/ Klosi: Uroj që ta marrin me forcë Sali Berishën nëse s'pranon të shkojë