Rama: Ka ardhur koha, do rrisim menjëherë pagat në polici, sidomos për nivelin bazë

 

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se do të rriten pagat në polici, sidomos në nivelin bazë.

“Pagat ka ardhur koha të rritën përsëri dhe do t’i rrisim menjëherë sidomos për nivelin bazë, që do të thotë në thelb se pavarësisht se çfarë thuhet nuk ka pasur kurrë në historinë e policisë së shtetit një raport si ky që ne kemi vendosur me policinë e shtetit. Raport respekti, besimi dhe raport i bazuar te mbështetja e plotë politike e të gjithë drejtëve të përgjithshëm të policisë së shtetit. Ky është fakt.”, tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama-Rrumbullakut: Ke 100 ditë kohë për nxjerrjen e Policisë nga udhëkryqi! Tragjedia në Himarë, situata në det është lëmsh, Njësi Speciale me emrin ‘Jonada’


B.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Primaret e Berishës, a mendoni se do të jetë një proces i ndershëm?×

Lajmi i fundit

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë