Grabitja në Rinas/ Rama: Kompania kineze dështoi, shteti do marrë kontrollin e aeroportit

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se shteti shqiptar do marrë kontrollin e perimetrit të jashtëm e të sigurisë së brendshme të aeroportit. Ai thotë se shteti nuk pranon justifikime iu referuar deklaratës së Tirana International Airport (TIA). Rama deklaron se kompania kineze ka dështuar në garantimin e sigurisë dhe shprehu respekt për punën e policisë e cila sipas tij sulmohet veshëgjatësisht.

"Kompania kineze që bleu aeroportin nga e mëparshmja, dështoi njësoj si në garantimin e sigurisë. Shteti shqiptar s'do pranojë asnjë justifikim nga kompania dhe do marrë kontrollin e perimetrit të jashtëm e të sigurisë së brendshme.Respekt për policinë që sulmohet veshëgjatësisht", u shpreh Rama.

/G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • leku: 11/04/2019 10:04

  po me leket cdo behet???

  Përgjigju
 • zhuli: 11/04/2019 08:53

  ste vjen turp kok firifiu, kallam fysht, shqiptaret paguajne cmimet me te shtrenjta per te udhetuar ne ate vend te qelbur!-gjej i rjepur.

  Përgjigju
 • Zydiu: 11/04/2019 00:44

  XHAFAJ. FUTI policine shtetit Per shoqerimin e shumave te medha te parave Sander LESHI e shmangur KESHTU QE SANDER LESHI DUHET TE JAPE DORHEQJE KJO ESHTE E VERTETA

  Përgjigju
 • xXx: 10/04/2019 23:20

  Unë jam i majtë,por them që s'ka pelhivanë më të mëdhenj se këta të Rilindjes...

  Përgjigju
 • Fas: 10/04/2019 20:32

  Elton shpellari vicidoli, turp thuaj atij plakut tat burishes qe ka lidh nje kontrat te till, pyet nje her si esht kontrata pastaj jep koment.

  Përgjigju
  • Elton: 11/04/2019 01:31

   Fluturon gomari qenka logjika jote. Une nuk kam mare persiper mbroj dhe nuk me lidh asgje ne bote as me viçidolin as me kete te mbaruarin kryeminister qe mbron ti. Veç dicka perpiqu te kuptosh o njeri i mire, viçidolin e mban ne krye te vendi kryeministri jot, dakort, dhe nuk i hyn gjemb nderkembe. Jane shoke te ngushte e mbajne nj t mos u shperqendro kaq shpejt.

  • Fas kokrrocka: 10/04/2019 23:50

   O fas surreli kontraten ta ka lidh fatos nanua e pastaj nen drejtimin e e kti surrelsit tend ju shit kinezve ose me sakt olsi rames se ai eka mamin ne kin

 • Elton: 10/04/2019 19:30

  Turp nuk ke !!! Ngele duke u stermunduar si e si te mbijetosh me qerfullin qe ke krijuar TI personalisht vete. Cdo dy dite nga ngjarje e rende dhe asgje asgje nuk zbulohet. E kupton cfare impakti po krijon ne njerezit e thjeshte e te ndershem te ketij vendi. Asgje projekt asnje politike per njerezit asnje zhvillim vec pisllek hajduteri krim vrasje vec te zeza o i pafytyre. Nuk ta ka borxh asnje qytatar i ndershem i ketij vendi.

  Përgjigju
 • sula: 10/04/2019 18:37

  Rrifshin PPP dhe koncensionet, qe Shqiperia po ben perpara ,dhe eshte nje nga vendet ne te sigurta ne Europe

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

80-vjetori i gjenocidit në Çamëri, Shpëtim Idrizi: Duam falje publike nga Greqia

80-vjetori i gjenocidit në Çamëri, Shpëtim Idrizi: Duam falje publike nga Greqia