Rama kthehet në Shqipëri pas samitit të NATO-s: I rëndësishëm për kontributin tonë në Aleancë dhe zgjidhjen e ngërçit për integrimit në BE

Rama kthehet në Shqipëri pas samitit të NATO-s: I rëndësishëm për kontributin tonë në Aleancë dhe zgjidhjen e ngërçit për integrimit në BE

Kryeministri Edi Rama

TIRANË- Vizitën 3 ditore në Madrid, për samitin e NATO-së, kryeministri Edi Rama e ka përmbledhur në një fotogaleri, teksa e cilëson s një vizitë të rëndësishme, kjo për 2 arsye.

Për kryeministrin, kjo vizitë ishte e rëndësishme  qoftë në aspektin e kontributit të Shqipërisë për Aleancën, por edhe për zgjidhjen e ngërçit për integrimin në Bashkimin Europian.

“Për në atdhe pas një samiti veçanërisht të ngarkuar të NATO-s, ku morëm sidoqoftë kënaqësinë e dyfishtë të një pune të mbarë, qoftë në aspektin e kontributit të Shqipërisë për Aleancën, qoftë në drejtim të zgjidhjes së ngërçit për hapjen zyrtare të negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian”, shkuan Rama.

Në fokus të diskutimeve të samitit të NATO-s ka qenë lufta në Ukrainë dhe ndihma që dhanë vendet anëtare të aleancës për Kievin. 

 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

OKB: Nëse nuk ka armëpushim, përhapja e urisë në Rripin e Gazës pothuaj e sigurt

OKB: Nëse nuk ka armëpushim, përhapja e urisë në Rripin e Gazës pothuaj e sigurt