FOTOT/ Rama në Emiratet e Bashkuara Arabe, merr pjesë në Samitin Botëror të Klimës COP28! Ndan foto me Melonin dhe Von der Leyen: Mes miqsh

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në Emiratet e Bashkuara Arabe ku po merr pjesë në Samitin Botëror të Veprimit të Klimës COP28.

Kreu i qeverisë ka ndarë pamje teksa pritet në Dubai nga Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, President i EBA dhe Antonio Guterres, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së. Rama po ashtu ka pasur takim edhe me presidentin e Këshillit Europian, Charles Michel.

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) morën zyrtarisht kryesimin e COP28 nga Egjipti. Udhëheqësit botërorë do të takohen nga 30 nëntori deri më 12 dhjetor për të diskutuar efektet e ndryshimeve klimatike, përpjekjet për të reduktuar emetimet e gazeve serrë dhe çështjen gjithnjë e më urgjente se kush do të paguajë për kostot e një planeti më të nxehtë. Në ngjarje priten mbi 180 krerë shtetesh dhe qeverish nga e gjithë bota.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ndergjegja: 01/12/2023 11:17

    Andej nga lindja mesme zhgrryhu edvin se ta ka lene me testament persegjalli miku i punve te pista salehu....se USA ta beri m*tin ne kojë prej kohesh si salehut.....

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Erkand Qerimaj akuza të reja për Federatën e Peshëngritjes: S'më kanë regjistruar në Kupën e Botës, pikët vlejnë për Olimpiadën

Erkand Qerimaj akuza të reja për Federatën e Peshëngritjes: S'më kanë regjistruar në Kupën e Botës, pikët vlejnë për Olimpiadën