Rama nga Mali i Tomorrit e Meta nga Vlora, përshëndesin qytetarët me foto

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur qytetarët me një foto nga Mali i Tomorrit që ndodhet mes Skraparit e Beratit duke i uruar një ditë të mbarë. Në foto duket maja e shenjtë e Tomorrit e mbuluar nga dëbora duke ofruar një pamje unike.

"Mirëmengjes dhe me këtë peizazh përrallor nga Maja e Shenjtë e Tomorrit, ju uroj një të diel të qetë", shkruan Rama.

Përshëndetjet nuk kanë munguar as nga presidenti Ilir Meta, i cili këtë fundjavë ka zgjedhur që ta kalojë në Vlorë, vendin e përzemërt të Kryeministrit. Meta ka shijuar pamjen e detit dhe të qytetit nga Lungomare, ku shkruan se "Vlora e bukur në çdo kohë".

Përmes një foto të shpërndarë në Facebook, Meta pozon me pamje nga deti, që për shkak të kohës jo të mirë është paksa i trazuar, por sërish shumë i bukur.

I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shifrat e të infektuarve dhe të vdekurve nga Covid-19 mbeten të larta! Çfarë masash duhen të marrin ekspertët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ulet numri i testimeve, bien shifrat e të infektuarve me COVID, shënohen 764 raste të reja, ndërrojnë jetë 20 qytetarë