Rama e la pa karrige në tryezën e dialogut, Idrizi për Report Tv: I dobët, e ka me çështjen çame (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme u bëri një ftesë të hapur për dialog të gjitha partitë opozitare për reformën zgjedhore, por la jashtë kryetarin e PDIU-së Shpëtim Idrizi.

Pas mbledhjes me aleatët në selinë e PD-së, Idrizi i pyetur nga gazetari i Report Tv, Merin Maçi u shpreh se qëllimi i Ramës është nxjerrja jashtë e faktorit PDIU dhe cështjes çame.

"Është një mënyrë shumë e dobët e zotit Rama për të relativizuar PDIU-në edhe cështjen çame edhe Shpëtim Idrizin, kjo vjen pas përpjekjeve për të nxjerrë jashtë faktorin e PDIU-së nga parlamenti i Shqipërisë për të hequr cështjen çame nga programi i qeverisë" tha ai.

Por a u diskutua në mbledhjen me aleatët edhe për ftesën e kryeministrit Rama? "Padyshim ishte pjesë e diskutimeve dhe ajo që tha zoti Basha është qëndrimi i të gjithë opozitës" përfundoi Idrizi.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?

Komento

Komente

 • Cami: 19/09/2019 02:54

  Ik ore Idriz zhduku. Rama ka bere me shume per ceshtjen came sesa mund te bej nje hajdut ne 100 jete! Te fala mashtures.

  Përgjigju
 • Lui: 18/09/2019 21:27

  Nuk e ka me ceshtjen came o Idriz, por me partine qe udheheq ti. Se e hengretne bese. Dolet nga qeveria dhe u bashkuat me PD se kujtuat se u be deti kos dhe do rrinte Shqiperia gjithmone hiq nje pale e ver nje pale tjeter. Kete here nuk pate intuite Shpetim.

  Përgjigju
 • USA: 18/09/2019 19:35

  PO KY DOBIÇI ÇAM ÇA KERKON APO KA MBETUR PA VJEDHUR SE ESHTE MESUAR NE KOHEN E F NANOS QE VIDHTE ME DUAR E ME KEMBE ÇAMI MUTIT

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Vrasjet në Krujë dhe Kurbin, PD: Qeveria ka dështuar me vendosjen e rendit dhe sigurisë