Rama nxjerr foton me Albin Kurtin, të përqafuar dhe të buzëqeshur krah njëri-tjetrit

Kryeministri Albin Kurti dhe kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale një foto me Albin Kurtin, pas përfundimit të samitit të liderëve të Ballkanit Perëndimor.

Ndonëse marrëdhënia mes kryeministrit Rama dhe Kurtit është me rezerva, duket se me këtë foto, kreu i qeverisë shqiptare ka treguar se marrëdhëniet e tyre personale janë tejkaluar, për shkak të marrëdhënieve mes dy shteteve vëllezër.

Rama ka publikuar foton, ku shfaqet i përqafuar dhe i buzëqeshur krah kryeministrit Albin Kurti. Pas tyre, i buzëqeshur shfaqet edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

 

Shqipëria ishte sot mikpritësja e samitit të radhës të liderëve të Ballkanit Perëndimor i cili u zhvillua në Pallatin e Brigadave. Në këtë samit morën pjesë liderët e Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje Hercegovinës.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

U bllokua mbrëmjen e djeshme në Portin e Durrësit, në furgon gjenden 86.740 mijë paund, arrestohet 21-vjeçari! I kishte fshehur brenda një televizori